MNG Kargo “2010 AB Kalite Ödülü”nü aldı

hakkimizda

İSTANBUL, 02 Haziran 2010 – MNG Kargo, Brüksel’de gerçekleştirilen II. Uluslararası AB Kalite Zirvesi’nde, World Consumer Academy tarafindan “Taşımacılık ve Kargo” kategorisinde, kalite ve inovasyon uygulamalarında AB normlarını uygulayarak örnek teşkil etmesi sebebiyle “2010 AB Kalite Ödülü”ne laik görüldü.


 Sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak, kalite ve inovasyon anlayışını yükseltmek, yaygınlaştırmak, bilgi, birikim ve deneyimleri paylaşmak amacıyla düzenlenen zirvede ödül alan MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Aslan KUT, MNG Kargo’nun sektöre girdiği 2003 yılından beri gerçekleştirdikleri “ilklerin” temelinde her zaman müşterilerin ihtiyaçları, talepleri ve onlara özel çözümler sunarak Türkiye’nin her noktasına dünya standartlarında hizmet ulaştırmak olduğunu ve bu noktada bütünsel ve sonuç odaklı kalite ve inovasyon deneyimlerinin paylaşılması açısından bu zirvenin büyük önem arz ettiğini vurguladı.

MNG Kargo, 2009 yılında FedEx Express ile yaptığı lisansörülük anlaşması ile dünya standartlarındaki hizmet kalitesini yalnızca Türkiye’nin her yerine ulaştırmakla kalmamış, Türkiye’nin en uç noktasını Dünya’nın uzak ülkelerine bağlamıştır. MNG Kargo müşterileri, Avrupa ve ABD için ertesi işgünü teslimatı ile Asya’ya yönelik servisler de dahil olmak üzere FedEx Express birçok hizmetinden faydalanabilmektedirler. Dünya liginde rekabetin inovasyonla mümkün olduğu bilinciyle MNG Kargo, güvenli taşımacılık konusunda Türkiye’de bir ilke daha imza atarak, LOCA hizmetini hayata geçirerek müşterilerine ücretsiz olarak sunmuştur. Bu sistem ile paketlerin yolda güvenli taşınmasını sağlamak amacıyla tüm şehirlarası araçlarının iç donanımı özel raf sistemi ile bölümlendirilmiş ve şehir içi araçlarını ise file sistemi ile tamamen yenilenmiştir.

08.12.2012