X

Aç Kanatlarını Türkiye Projesi Hakkında

hakkimizda

Anadolu iş dünyası devlet politikası olarak belirlenen 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat yapma hedefi için kanatlarını açtı. Dünya ülkeleri arasında 17. büyük ekonomiye sahip olan Türkiye’nin esnafı, zanaatkarı,

küçük ve orta büyüklükteki

işletme sahipleri ile sanayicisi ilk 10 Büyük ekonomi içerisinde yer alabilmemiz için kilit rol oynuyor.

Bu çerçevede dev bir projeye daha imza atan MNG Kargo sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde Aç Kanatlarını Türkiye sloganı ile Anadolu’daki girişimcilerin işlerini geliştirmeleri için uzmanları kapılarına getirdi. Daha önce Kentlerin Dili temalı proje ile illerin tarihi ve doğal güzellikleri ile, kültür ve ekonomisini TV8 ekranlarına getiren MNG Kargo, düzenlediği yemekli toplantılar ile iş dünyasını ve yerel yöneticileri bir araya getirmişti.

Aç Kanatlarını Türkiye TIR’ı 82 günde 5.950 bin kilometre yol kat ederek 26 ilde büyümek ve yeni pazarlara açılmak isteyen iş dünyasının sorularını yanıtladı. Projeye Avrupa Birliği Bakanlığı, Ulusal Ajans, Türk Standartları Enstitüsü, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi destek verdi. Büyüme hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimciler, Aç Kanatlarını Türkiye TIR’ına gelerek teşvik destekleri, ürün geliştirme, dış ticaret, markalaşma, gider tasarrufu ve yeni pazarlara açılma konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti aldılar. Girişimciler ayrıca talepleri doğrultusunda, internet reklamcılığı, patent, e-ticaret, insan kaynakları, sigorta, kurumsal kimlik oluşturma gibi konularda destek veren birçok ulusal ve uluslar arası markaların ürün ve hizmetlerinden özel avantajlarla yararlandılar.

FedEx, Vodafone, TV8, Google, Anadolu Sigorta, MNG Turizm, Arvento, Destek Patent, İdemama, Özdemir Gümrükleme, T-Soft, elemanonline, Medline gibi markalar da ürün ve hizmetlerini özel avantajlarla girişimcilerin hizmetine sundu.

Yenilik ve teknoloji ile kalifiye iş gücünü hizmetinin merkezine alan MNG Kargo, LOCA adını verdiği araçlarının dorsesini bölümlendirerek kargoların ezilme ve hasar görme riskini minimuma indirmiş saatte 65 bin kargoyu el değmeden ayrıştıran Teknolojik Aktarma Merkezleri ile de sektörde hızlı ve güvenli taşımacılık standartlarını yeniden belirlemişti.

MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Aslan KUT, Türkiye’nin 2023 yılında Dünya ihracatından aldığı yüzde 1’den yüzde 1,5 seviyesine çıkarmayı hedeflediğini hatırlatarak “10 yıl içinde 10. Büyük ekonomi olmak için 500 milyar dolar ihracat hedefini yakalamamız gerekmektedir. Bu sayede ekonomi gelişecek, istihdam artarak, Türkiye refah yolunda önemli bir yol katetmiş olacaktır” dedi.

MNG Kargo’nun Türkiye’de doğduğunu ve büyüdüğünü vurgulayan KUT, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz kuruluşumuzdan bu yana “Türkiye’yi sevmek yetmez, çok çalışmak başarmak ve bu ülkenin insanıyla bütünleşmek gerek” sözünü düstur edindik. Eğer bu ülkenin esnafı, zanaatkarı, KOBİ’si ve sanayicisi büyürse Türkiye büyür, Türkiye büyürse MNG Kargo büyür.Bu ülkenin her köşesinde büyük girişimciler olduğuna inanıyoruz. Aç Kanatlarını Türkiye adını verdiğimiz proje ile hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimcileri uzman danışmanlarla buluşturmayı amaçladık ve bunu gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Bu proje ile ülkemiz üretimine, ihracatına ve istihdamına katkıda bulunduk”

Aç Kanatlarını Türkiye linki için tıklayınız

18.02.2013