Kolide Umut Var

hakkimizda

Kızılay’ın 150. Kuruluş yıldönümünde ünlü programcı Esra Erol iş birliği ve MEB’in desteğiyle başlattığı “Kolide Ne Var?” kampanyasının taşıma sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz. Köy okullarında okuyan öğrencilerimizin bot, mont, kazak, pantolon, çorap vb ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıkan koliler MNG Kargo aracılığıyla ülkemizin dört bir yanına ulaştırılıyor.

‘Kolide sevgi var, kardeşlik var, paylaşmak var, umut var, gelecek var, güzel yarınlar var’ sloganıyla başlatılan kampanyada sponsorların ve bağışçıların desteği ve okulların ihtiyaç talepleri doğrultusunda Haziran 2019 tarihine kadar 1500 okula ulaşılması hedefleniyor.

Kampanyaya bireysel olarak destek vermek isteyenler ‘KOLİ’ yazıp 2868’e 1 sms atarak 10 TL bağış yapabiliyor. Kurumsal firmalar ise Kızılay’ın 168 çağrı merkezine başvuru yaparak giysi ile çocukların ağız ve diş sağlığına yönelik diş fırçası- diş macunu bağışında bulunabiliyor.

“Kolide Ne Var?” kampanyasına öğrenciler adına başvurmak isteyen köy okulları ise “Kolide Ne Var?” Kampanya Hattı 0545 8506585’e başvuru yapabilir.

26.02.2019