X

MNG Kargo’dan #MinikEller Üşümesin2 Sosyal Sorumluluk Projesi’ne Destek

hakkimizda

Türk Kızılay’ı ve sosyal medya fenomenleri işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Minik Eller Üşümesin2’ kampanyasında toplanan yardımlar 31 ildeki 310 okulda okuyan ihtiyaç sahibi 15.000 çocuğun yüzünü güldürmek üzere yola çıktı.

Twitter sosyal paylaşım sitesi üzerinden Yasin Kocabuga ve Gizem Türkmen, iki yıl önce ‘Minik Eller Üşümesin’ adlı yardım kampanyası başlatmış ve Türk Kızılay’ı ile sosyal medya fenomenlerinin işbirliğiyle düzenlenen “Minik Eller Üşümesin” kampanyasıyla, kış aylarında zor şartlarda okuyan 12 ildeki 12 bin öğrenciye giysi, ayakkabı ve kırtasiye malzemelerinden oluşan yardım paketleri ulaştırılmıştı. Taşıma sponsorluğu ve destek için yanlarında MNG Kargo olarak biz vardık.

Bu yıl da Kızılay İstanbul Şubesi ve sponsor firmaların desteğiyle ‘Minik Eller Üşümesin2 ’ kampanyası 17 Ocak – 11 Şubat 2015 arasında twitter’dan #MinikEllerÜşümesin2 hashtagi, https://www.facebook.com/MinikEllerUsumesin adresinden duyuruldu. Twitter’ın duyarlı fenomenleri @TwitPrensi, @TwitPrensesi,@SelcukGedikkaya, @ywzby’nin sosyal medya üzerindeki çağrısına destek veren binlerce kişi, ihtiyaç sahibi çocuklar için defter, kitap ve kırtasiye malzemesi bağışladı. Kampanyaya sponsor olarak, kampanya süresince vatandaşlardan gelen yardımları ücretsiz olarak Türk Kızılayı’ nın depolarına ulaştırdık.

Kısa sürede çığ gibi büyüyen kampanyada, sponsorların da desteğiyle ayakkabıdan monta, defterden kırtasiye malzemesine kadar toplanan yardımlar 31 ildeki 15 bin öğrenciye teslim edilmek üzere yola çıktı.

Marmara Bölge Afet Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısına, Türk Kızılay’ ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, MNG Kargo yetkilileri, Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Akar ve Okyay Biçer ile İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, İstanbul Şube Kadın Kolları Başkanı Büşra Köylübay, sanatçı Doğuş, Yasin Kocabuga ile Gizem Türkmen, gönüllüler ve birçok basın mensubu katıldı.

Kampanya boyunca desteğini esirgemeyen tüm destekçilere teşekkür ederiz. MNG Kargo olarak sosyal sorumluluk projeleri yürütülmesi ve desteklenmesi konusundaki duyarlılığımız devam edecektir.

16.04.2015